Tábor je vrcholem skautského roku a možností vyzkoušet si naostro dovednosti získané na schůzkách a výpravách. Skautský tábor našeho oddílu je společný – všichni skauti a skautky se tak alespoň jednou ročně potkají na 2 týdny v přírodě.

Vysoké Žibřidovice / tábořiště u Prudkého potoka

Termín: 29. 7. – 10.8

Ohlédnutí za táborem

Letošním táborem nás provázel Shrek, kterého jsme poznali i jinak, než známe důvěrně z animáče… Nejprve jsme byli zavlečeni do taktiky Lorda Farquaada, kterého si Fiona málem vzala. Naštěstí se ale vše v půlce tábora zlomilo a Fiona se Shrekem se nakonec našli.

Podařilo se nám uspořádat vydařené výsadky pro starší / všichni se vrátili 🙂 Ubránili jsme tábor před přepadem … kdy jsme si s „přepaďáky“ dali souboj na sílu, larp meče a chytrost (šachy) v kolbišti. Vyšlápli jsme si na kopec Sušina (1321 m. n. m.) Tábor jsme zakončili (už klasicky) pořádnou vatrou doprovázenou tropickou hostinou (před tímto se kuchyň proměnila na velký fastfood, kde se vydávaly hotdogy dle fantazie a přání 🙂

Ukázka z táborové kroniky